Ви є тут

Halloween 2023

В Україні святкувати Хелловін почали лише наприкінці ХХ століття. Хелловін вважається одним з наймістичніших днів у році.  Дехто сприймає це свято не зовсім позитивно, адже воно запозичене. Проте в українців і раніше був свій Хелловін та мав назву Велесова ніч або свято предків. 
 
Велесова ніч - це стародавнє українське свято, яке припадає на ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Це свято має глибокі корені в дохристиянських язичницьких традиціях та пов'язане з богом Велесом. Велес - це дохристиянський бог, якого вважали покровителем мистецтва, музики, поезії, краси, таланту, щастя та любові. Він також був опікуном творчих людей, волхвів, віщунів та ясновидців. Повір'я говорить, що Велес навчив людей співіснувати з природою, вирощувати зерно, пасти худобу та брати молоко без вбивання тварин. Він був богом достатку, і тому його шанували так само сильно, як і інших слов'янських богів, таких як Перун. А також  аналогом Хелловіну є свято напередодні Різдва, з його перевдяганнями, колядками та частуванням солодощами.
 
Містичне свято особливо обожнюють діти та молодь, адже цього дня можна приміряти костюм улюбленого кіногероя, знаменитості та зібрати гору солодощів. Сучасні традиції Хелловіну включають виготовлення костюмів та гарбузів з привидами, свічками чи ліхтариками. Український Хелловін - це не тільки свято, а й можливість зануритися у світ міфів, традицій, магії; створити надзвичайну атмосферу, в якій об'єднуються історія та сучасність, є можливість відкрити для себе стародавні обряди та вірування, вивчити дух стародавньої культури.
 
На думку психологів, це свято допомагає людині контролювати свої страхи, скинути напругу і негативні емоції.
 
Головний атрибут свята - це гарбуз, з якого вирізають світильник, "ліхтар Джека", якими заведено прикрашати оселі. Студенти і викладачі  нашого коледжу також долучилися до цього дійства. А ще Бондарчук Інна Михайлівна та Сафіна Ольга Василівна провели майстер-клас  приготування гарбузової каші та із задоволенням куштували її, вчилися поетапно, за технологією варити кашу, визначили, яку  користь для здоров'я можна отримати від гарбуза. Ось як це відбувалося: